Книги, які побили світові рокорди із продажів

[:ua]Найбільше продають та читають у світі, звичайно, Біблію! За даними «Книги рекордів Гіннеса», на руках в населення планети нині 6 млрд екземплярів. І це рахують тільки ті примірники, що видавалися тиражами починаючи із кінця минулого століття. Й нині кожну секунду друкують одну копію Біблії. Текст переведений майже на усі мови світу. А ще цікавий факт – книгу у якій написано, «Не вкради», найчастіше крадуть в магазинах!
На другому місці за популярністю «Цитати Мао Цзедуна». Сьогодні існує понад 800 мільйонів друкованих екземплярів. На Сході «Цитатник» більше відомий як «Червона книжечка», оскільки друкують її у червоній обкладинці. Першу книгу видали у 1966 році у Китаї. Вона містить витяги із офіційних промов політика. За його правління організовували навіть кружки і виокремлювали робочі години для вивчення цієї книги. Сьогодні вже не обов’язково на пам’ять декламувати «Цитати», але збірка продовжує користуватися популярністю.
Трилогія «Володар кілець». Всі частини традиційно видають у одному великомі томі. І за останніми даними тираж книги складає близько 100 млн примірників. Крім того, «Володара кілець» можна назвати одною із найбільш популярних і, навіть, культових книг ХХ століття.
Такій популярності посприяло і піратство. У 1960 році книга вперше з’явилася у Великій Британії. Тоді американські книговидавці звернули на її успіх увагу і дізналися, що твір в Америці не потрапляє під авторське право і видали її. Від першого тиражу автор так і не отримав гроші, але завоював любов читачів на іншому континенті.
«Книга рекордів Гіннеса» вражає не лише лише чужими рекордами, але і своїми. ЇЇ тираж складає 100 млн примірників. Видають книгу із 1955-го року. А ідея зібрати досягненя людства в один текст з’явилася у результаті спору. Бівер, директор великої пивоварної компанії, заклався із другом, яка птиця швидше літає. А потім йому спало на думку, що такі суперечки можуть вирішуватися лише тоді, коли є авторитетне джерело. Так і з’явилося перше видання!
А цю книгу не можна перекласти – її треба тільки читати. Йдеться про «Маленького принца» Антуана де Сент-Екзюпері. Повість-казка побачила світ у 1943 році і одразу завоювала популярність. У ній про дуже складні речі, розказано найпростішими словами. На сьогодні «Маленький принц» переведено на 100 мов світу. Про книгу часто згадують у сучасній, масовій культурі, цитують і перечитують знову і знову не лише діти, але й дорослі.
https://youtu.be/At3LG-KdpH8[:]