fbpx

Погода

Кава на будь-який смак та гаманець: від найдорожчого сорту до найунікальнішого виробництва

   Цікаві факти

Від трьох до 110-ти доларів за чашку. Кава буває різною. На будь-який смак та гаманець. Цінителі цього напою просто зараз можуть відкрити для себе абсолютно нові, специфічні, але вишукані смаки.

Серед найдорожчих сортів перший у списку «Чорний Кіт». Таку назву має кава створена з екскрементів слонів. Зерна, які з’їли і перетравили слони – обробляють і продають по 1100 доларів за кілограм, і це робить її найдорожчою кавою в зернах у світі.

Схожа практика і в Індонезії. Щоправда тут у головній ролі не слони, а пальмові звірятка. Сорт з їхнього посліду має назву Копі Лювак. Кіло такої бадьористої кави коштує триста, а то й більше, доларів. Індонезійці кажуть: після “обробки” кава набуває неповторний аромат вершкового масла, нуги і меду.

Для справжніх цінителів «специфічної» кави у нью-йорку навіть кафе спеціальне відкрили.

 ТОМАС ПЕРЕС – СПІВРОБІТНИК КАФЕ:

«Це унікальна і безсумнівно топова кава у нашому закладі. Хоча цей сорт і специфічний, люди все ж люблять експериментувати.»

Серед рідкісних сортів кави – першу сходинку посідає Геша. Тонізуючі зерна цієї кави ростуть лише в Ефіопії на кавовому дереві, що є тільки у цьому регіоні. Напій має вершковий смак із фруктовими нотками.

ТОМАС ПЕРЕС – СПІВРОБІТНИК КАФЕ:

«Думаю ця кава досить таємнича. І має багато цікавих смакових якостей. Якщо її пити гарячою – смак один. Коли напій охолоне – вже інший».

А ось якщо говорити про тренди, то лідером та справжньою новацією є кава з азотом! Вона неабияк популярна серед американців, і впевненими кроками завойовує прихильників у Європі. Рецепт досить простий: холодний напій змішують з азотом. У результаті виходить пухка кава з вершковим смаком і повітряною пінкою. Середня ціна за чашку такого прохолодного задоволення до десяти доларів.

Нині у всьому світі зростає близько 70 видів кавових дерев. Арабіка та робуста займають близько 98% світового ринку. Сортів кави безліч, всі вони значно відрізняються не тільки за смаком і ароматом, але і за ціною. Сьогодні ви дізналися про найдорожчу та найунікальнішу каву. А вже завтра розкажемо, хто першим почав на ній заробляти. Кавові магнати та відомі бренди. Не пропустіть!