fbpx

Погода

Ів Сен Лоран та його революційна мода

   Цікаві факти

Ів Сен Лорану було всього 17, коли Париж визнав його найкращим молодим дизайнером. А легендарний кутюр’є Крістіан Діор запросив у свій дім моди. Ів повністю змінить уявлення про жіночу красу. Замість елегантних суконь Діор моделі Лорана вийдуть на подіум у куртках-косухах. Це був переворот у світі моди.

 ІВ СЕН-ЛОРАН – КУТЮР’Є:
“Найкращий одяг для жінки – це обійми коханого чоловіка. Але в тих, хто позбавлений цього щастя, у них є я”.

Та несподівано Ів змушений буде прервати свою творчість, адже його заберуть в армію. То був вбивчий стрес для вразливого юнака. З нервовим зривом його покладуть в госпіталь. Та ще більший удар чекатиме Лорана попереду. Після смерті Діора, більшість керівників модного дому не розділяли його революційної творчості, а тому просто звільнили його. Відчай юнака буде настільки глибоким, що його відправлять в психіатричну лікарню.

Через пів року Сен Лоран вийде з лікарні й познайомиться з французькми меценатом П’єром Берже. Їхня зустріч стане доленосною. Адже сам бізнесмен спершу допоможе Іву виграти суд проти дому Діор за порушення умов контракту. А потім разом з дизайнером заснує модний дім ІВ СЕН ЛОРАН.

У 1962 році кутюр’є випустить на подіум моделей у прозорих блузах без білизни! А через два роки приголомшить світ випуском жіночих парфУмів.

Та справжній переворот у моді Сен Лоран зробить, коли одягне своїх манекенниць у смокінги та брюки прямого крою. Жінки всього світу були в завхаті! Він буде відкривачем у світі моди! Адже першим випусть колецію прета-порте, дасть початок етнічному принту на одязі, а ще вперше виведе на подіум афро-американських моделей. І відкриє світу топ-модель Наомі Кемпбел. Чоловіки також не лишилися без уваги Лорана. Власник модного дому створить парфуми для сильної статі й заради їхньої рекламної кампанії зніметься повністю голим.

Він стане першим кутюр’є, якому за життя присвятять виставку в Метрополітен-музеї Нью-Йорка. Однак за цим успіхом стояли постійні стреси та депресії. Лоран шукатиме порятунок у алкоголі та наркотиках. І врешті легендарний дизайнер піде зі світу моди.

ІВ СЕН-ЛОРАН – КУТЮР’Є:
 “Я пережив страшну депресію та нерозуміння оточення. Це був важкий період. А сьогодні я вирішив піти зі справи, яку так любив. Завдяки їй я знайшов справжню сім’ю, яка любила мене таким, як я є.”

Свої останні дні Ів Сен Лоран жив відлюдьковатим життям. А за декілька днів до смерті сімдесяти-однорічний кутюр’є уклав шлюб зі своїм другом П’єром Берже. Детальніше у сюжеті.