Історія народження кави: від плантації до чашки

[:ua]На початку 17-го століття у Європі зерна кави продавали лише в аптеках. Хоча світ дізнався про них ще за тисячу років до цього. Відкрили рослину в Ефіопії. Згідно з легендою, ефіопський пастух був вражений активною поведінкою своїх кіз після жування яскраво-червоних плодів кавового дерева. Тоді чоловік вирішив сам спробувати ягоду. І після цього вона швидко стала популярною серед місцевого населення. Щоправда, у той час кавові боби не заварювали, а споживали загорнутими у тваринний жир. Такі енергетичні «кульки» були чи не єдиним джерелом харчування під час довгих та виснажливих походів пустелею.
А згодом, про каву дізналися на всьому Африканському континенті, і вона почала завойовувати Схід. Вперше спробували заварити кавові зерна у Ємені. Після чого араби стали першим народом, який не тільки культивував каву, але й почав нею торгувати. До шістнадцятого століття смак напОю вже був відомий в Персії , Єгипті , Сирії та Туреччині.
На територію Європи кава потрапила приблизно на початку 17-го століття. Найпершими змогли оцінити її дивовижні смак і аромат італійці. Далі до кавових шанувальників приєднались англійці, після них – французи. Останніми дізналися про каву німці. Європейцям так припав до смаку новий напІй, що кавова справа стала однією з найприбутковіших. Цим час від часу користувалися європейські можновладці, затверджуючи державну монополію на каву.
У Південну та Центральну Америку каву завезли колонізатори на початку 18-го століття. Нині – це один з найбільш цінних товарів у світовій торгівлі, який за своїм значенням поступається лише нафті.
Найбільше споживають запашну каву у Фінляндії – в них в середньому людина на добу випиває 5 чашок цього напОю. Хоча шанують її у багатьох країнах. У Коста-ріці свято кави відзначають 12 вересня, в Ірландії – 19, а в Японії – 1 жовтня.
Примітно, раніше турецькі чоловіки під час церемонії заручин давали обіцЯнку, що їхні дружини неодмінно будуть забезпечені кавою, а невиконання обітниці могло стати причиною розлучення.
https://youtu.be/KgIaAqRJeqU[:]