Де в світі найпрестижніше вчитися? Та які ВУЗи випускають найбільше мільйонерів?

[:ua]Університет традицій – так називають Оксфорд, який нині визнаний лідером освіти в світі. Цим навчальним закладом пишаються всі Британці. А студенти зі всього світу їдуть сюди, аби спробувати свої сили в нереально великому конкурсі на місце. Уявіть, тут лише тільки викладачів 4000 тисячі! А свого часу студенський квиток Оксфорду отримали Маргарет Тетчер, Тоні Блер, Льюіс Керол.
Цікаво, що жінкам довзолилі вступати в цей університет лише з 1920 року. Утім, навчалися вони окремо від чоловіків. І лише в 70 роках минулого століття чоловіків та жінок об’єднали в спільні групи.
А ці стіни Кембриджського університету вже більше 800 років випускають у світ колосальну кількість власників Нобелівської премії. Жоден навчальний заклад світу не може похизуватися такою кількістю Нобелівських лауреатів. Адже їх майже 100! Нині в Кембриджі навчається 18 тисяч студентів. А от аби отримати студентський квиток цього вишу-мрії, доведеться пройти не лише серйозний конкурс, а й бути готовим спорожнити свої кишені. Адже навчання на рік у Кембриджі коштує від 14 до 30 тисяч доларів, залежно віж спеціальності. Серед відомих випускників цього вузу – Ісаак Ньютон, Френсіс Бекон, Джордан Байрон, а ще принци Генрі та Чарльз. До слова, легендарний фізик Стівен Хоккінг свого часу викладав у Кембриджі математику.
А от Гарвард може похизуватися не лише фантастично великою бібліотекою в 10 поверхів, 4 з яких знаходяться під землею. А й також найбільшим фондом пожертв серед інших вишів світу. Воно й не дивно, адже саме в цих стінах навчалася численна кількість майбутніх мільйонерів Америки – Білл Гейтс, Марк Цукерберг та інші. А ще саме Гарвард випустив 40 Нобелівських лауреатів та навіть Президентів – Барака Обаму та Теодора Рузвельта.
Попри те, що європейські та американські виші тримають першість у світі вже не одну сотню років, останнім часом стрімко набирають рейтинг китайські. Як доказ тому, два їхніх університети – Пекінський та Цинхуа віднедавна ввійшли у топ-30 найкращих у світі.

 [:]