Погода

Чому Стів Джобс повірив в успіх колись невідомої студії Pixar? Та які мультиплікаційні шедеври створила ця легендарна компанія?

   Цікаві факти

Це був справжній вибух! 1995 рік – мультфільм “Історія іграшок” при бюджеті у 30 мільйонів доларів, зібрав у світовому прокаті майже 380 мільйонів! Це була найкасовіша екранізація не лише серед мультиків, а й фільмів того року. А ще це перший повнометражний мультфільм, який був зроблений повністю на комп’ютері!

А зробила цю вже легендарну мультиплікацію студія Піксар. Напсравді, компанія з’явилася за 10 років до цього моменту. Усе почалося з Еда Кетмела – комп’ютерного генія та фаната Діскавері. По Закінченню коледжу, талановитого хлопця запросили в студію режисера “Зіркових війн” Джорджа Лукаса. Саме там Кетмелл разом зі своєю командою створить потужний комп’ютер, який полегшить створення 3-д анімації. І назвали його Pixar Image Computer. А згодом він познайомився з художником Джоном Ласетером, який у той час працював у студиї Діснея.

Та вже скоро ці двоє створять перший в історії короткометражний 3-д мультфільм “Пригоди Андре та бджілки Уоллі”. І хоча він був успішний, грошей розвиватися в цьому напрямку у студії Джорджа Лукаса не було. Аж поки на горизонті не з’явився Стів Джобс. У 1985 році його саме звільнили з компанії Еппл і він шукав чим би цікавим зайнятися. А коли на презентації побачив комп’ютер Піксар, викупив його у Лукаса разом з усім відділом за 5 мільйонів доларів. Ще стільки ж Стів Джобс вклад в цей відділ аби він перетворився на самостійну компанію Піксар. Та цікаво, що спершу першозавдання студії було виробництво апаратів та програмного забезпечення для різних пристроїв, у тому числі медичних. Однак справи йшли погано. Джобс навіть спробував продати студію, утім не знайшлося бажаючих. І тоді, аби хоч якось лишитися на плаву компанія Піксар почала займатися виробництвом рекламних роликів. До них робили маленькі замальовки. Так і народився символ студії – лампа.

Далі вони свторять міні-мультфільм “Олов’яна іграшка”, який стане справжньою сенсацією для кіноекрану та в 1989 році отримає Оскар. Після цього студія Дісней одразу підписала контракт з Піксар на виробництво трьох мультфільмів. І скоро світ побачить й до нині легендарний мультфільм “Історія іграшок”, який приніс студії Піксар ще один Оскар.

Популярність студії Піксар зростала з кожним новим творінням. “В пошуках немо”, “Корпорація монстрів”, “Тачки”, “ВАЛЛ-І” усі ці творіння стали хітами прокату. А в 2006 році Дісней викупить у Стіва Джобса цю вже надуспішну студію за 7 з половиною мільярдів доларів. Нині це одна з найбільш титулованих студій світу. У колекції компанії 8 оскарів за найкращий анімаційний фільм та ще 18 статуеток в інших номінаціях. Та головне, що всі їхні мультфільми розповідають про найголовніші людські цінності такі, як родина, любов, дружба, честь та віра.