Погода

Африканські новорічні традиції

   Цікаві факти

Не такі, як всі! Жителі Ефіопії мають свій календар. Тут Новий рік приходить через кожні тринадцять місяців. Останній місяць в країні складається всього з п’яти днів. Якщо узгодити з нашим календарем, то вийде, що в Ефіопії Новий рік святкуютья першого вересня. Цей період співпадає з часом завершення дощів, а також з дозріванням плодів. Перед святкуваннями люди плавають у ріці, яка на думку ефіопів має змити з них усі гріхи. А ввечері, дотримуючись старого ритуалу, з пальмових гілок складають сніп. В нього кладуть факели зі священної трави шиг. Потім всю споруду підпалюють. Навколо палаючого багаття ефіопи танцюють цілу ніч і обдаровують одне одного зеленими гілками або жовтими квітами.

Мешканці Гани, що Західній Африці, святкують Новий рік також яскраво та шумно. Зустрівшись непередодні свята, вони поспішають сказати одне одному про всі накопичені за старий рік образи та розповісти – що відбулося з ними поганого. І, вважається, чим голосніше при цьому кричати, тим легше буде на душі. І тільки після такого ритуалу криків ганці сідають за стіл, де обов’язкова новорічна страва – смажений півень.

Не менш яскраві гуляння в Південно-Африканській республіці. 1 січня тут стартує маштабний музичний фестиваль, який триває кілька тижнів. На вулицях міст шумно, відбуваються тематичні ходи і костюмовані вистави. А місцеві мешканці із вікон будинків викидають старі речі – починаючи з пляшок і до меблів та посуду.

Мешканці Кот-д’Івуар старанно зберегли найстаріші обряди, які виконують під час святкування Нового року. Місцеве населення – племена абіджи влаштовують в святкову ніч незвичайні перегони навпочіпки та з яйцем в роті. Яйце вважається серед місцевих символом життя, а його тонка шкарлупа символічно позначає крихкість існування людини.

Як бачимо, новорічні традиції Африки дуже відрізняються від європейських. Тому зустріч Нового року в Африканських країнах маже стати незабутнім досвідом в житті.