Трамп запропонував Ердогану торговельну угоду на $100 млрд

Трамп запропонував Ердогану торговельну угоду на $100 млрд

Президент США Дональд Трамп запропонував турецькому лідерові Тайіпу Ердогану торговельну угоду на $100 млрд та спосіб вирішення ситуації з санкціями, які Вашингтон пообіцяв ввести проти Анкари за купівлю російських зенітних ракетних систем С-400.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела. Пропозиція міститься в листі Трампа, направленому Ердогану минулого тижня.

Як пояснив співрозмовник видання, США наполягають на тому, що С-400 «не вводяться в експлуатацію», щоб вони не могли «мати доступу до засобів комунікації і захисту американського винищувача F-35». На думку Трампа, Анкара могла б повернутися до програми створення багатоцільових винищувачів F-35 та  уникнути обмежень з боку США.

Раніше законодавці в палаті представників США схвалили введення санкцій проти Анкари за військову операцію в Сирії.

Контракт на поставку чотирьох дивізіонів С-400 Росія і Туреччина підписали в 2017 р, сума угоди склала $2,5 млрд. У липні почалися перші поставки в Анкару. Прибуття останньої партії компонентів С-400 очікується в листопаді – грудні. У відповідь на це США відмовилися постачати Анкарі системи Patriot, а також пригрозили санкціями і виключенням країни з програми поставок американських винищувачів F-35.