Вперше всесвітньо відомий робот Софія зі штучним інтелектом та людським обличчям - у Києві

[:ua]Вона у Києві. Сучасна, інноваційна і перша в світі жінка-робот Софія зі штучним інтелектом. Розробили це диво техніки у гонконгзькій компанії Hanson Robotics, однак громадянство Софія отримала у Саудівській Аравії. Спроектована вона таким чином, що вчиться співпрацювати з людьми та адаптується до поведінки людства. Вона розмовляє, з легкістю відповідає на поставлені запитання, має почуття та навіть емоції.
Софія – це майбутнє, – каже директор компанії-розробника першого у світі робота-жінки. Вона багатофункціональна, однак щодня вони працюють над її вдосконаленням. Мета – зробити її максимально схожою на людину.
Україна – перша країна світу, куди Софія приїхала не зі звичайним візитом, а з цілою місією. Гонконгська компанія та її директор Девід Чен планують плідно співпрацювати з українцями та інвестувати у проекти з розвитку штучного інтелекту. Підтвердженням цього стало історичне підписання меморандуму між компанією та урядом України про офіційну співпрацю.
Перед зустріччю із журналістами жінка-робот зустрілася з вітчизняними вундеркіндами та прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Розповіла, що їй відомо про Україну: по-перше – що це Європа, по-друге – про наші багатства – родючі чорноземи, літаки, композиторів та першу в світі Конституцію 1710 року. А ще Софії сподобався наш прем’єр. Каже, він молодий та привабливий.
[:]