Венесуельські інженери виробляють автодеталі зі сміття

Криза? – ні, не чули…! Для молодих та амбітних інженерів крах Венесуельської економіки не став приводом для суму. Зі сміття вони навчилися робити якісні деталі для авто. Стартап запрацював минулого року. Але перед цим, один із хлопців їздив у США – аби навчитися створювати продукцію на 3D принтері. А повернувшись у Венесуелу почав шукати спонсорів і клієнтів.

 АЛЬБЕРМАР ДОМІНГЕС – ІНЖЕНЕР:
“У нас було багато економічних труднощів, але нас підтримали різні установи й приватні підприємці. Вони допомогли нам досягти такого рівня виробництва. Люди вірять в успіх проекту і вважають, що побудувати нову надійну компанію у Венесуелі цілком можливо.”

Звичайні автомобльні деталі привозять у Венесуелу з-за кордону, тому вони коштують дуже дорого. Продукція, зроблена за допомогою трьохмірного друку, – на 40% дешевше.

 АЛЬБЕРМАР ДОМІНГЕС – ІНЖЕНЕР:
“Наше виробництво вже досить велике. До того ж ми правильно використовуємо вторсировину, вона не стає непотребом. Крім того, ми пропагуємо цю технологію і беремо участь в освітніх проектах.”

Цьому стартапу потрібно все більше пластикового сміття. Тому винахідники уклали договір із переробним заводом у Валенсії й закуповують у них усю непотрібну пластмасу. Молода компанія, окрім автомобільних деталей, виробляє ще й пластиковий порошок для 3D друку. Інженери сподіваються, що їхня технологія зацікавить й інші виробництва країни, а, можливо, й світу.