Таємниці королівського бюджету: де бере гроші монарша родина Британії?

[:ua]Букінгемський палац – місце, де живе королівська родина вже багато років. У ньому 775 кімнат, які обслуговують більше восьмисот людей. Лише шеф-кухарів, які готують для цих монархів – 20. Тож аби все це утримувати, Королеві треба чимало коштів.
Головні годувальники монаршої родини – Королева та її принц Чарльз. Саме Єлизавета 2 та її старший син отримують більшість прибутку. Частину коштів королева бере від держави, як офіційну зарплату. Інші прибутки надходять на її рахунок від інвестицій, операцій з нерухомістю та приватних джерел, які не розголошуються. Адже Єлизавета 2 не зобов’язана звітувати про це. Цікаво, що серед нерухомості королівської родини замки та цілі вулиці. Їх так багато, що ними керує окремий холдинг.
Однак свого часу Єлизавета Друга передала цей холдинг в руки уряду під 15 відсотків річних, що також непогано, адже це десятки мільйонів доларів щороку. Та за договором кредитну ставку потроху підвищують. І вже в 2027 році Королівська родина буде отримувати 25 процентів річних. Та не відсотками єдиними. На випадок, якщо з фінансами королеви щось піде не так, у Єлизавети 2 є так званий «таємний гаманець». Це особистий рахунок королеви. Не зважаючи на назву, вона його не приховує. Гроші на цей таємний рахунок надходять здебільшого з герцогства Ланкастер. Королева не володіє його активами, утім має право на дохід від нього. Так кілька років тому, монарша родина отримала майже 20 мільйонів фунтів. І згідно звіту, витратила на родичів, яких вона має забезпечувати.
А от особисті статки Королеви Єлизавети Другої оцінюють в майже 400 мільйонів фунтів. Вона володіє замками , які успадкувала від батька, а також має колекцію творів мистецтва. За деякими джерелами, у королеви ще є пакет інвестицій, основу яких складають акції британських компаній.
У сина королеви принца Чарльза власне джерело прибутку – це герцогство Корнуолл. Гроші він витрачає на себе та своїх спадкоємців. А це означає, що Уільям та Кейт Мідлтон, а тепер ще Гаррі та його дружина Меган, також живуть, у тому числі, за рахунок Чарльза.
Цікво, що після того, як до Монаршої родини приєдналася Меган Маркл, витрати двору неабияк зросли. Подейдують, колишня акторка та дружина принца Гаррі витрачає шалені гроші на вбрання. Якось журналісти навіть підрахували, що одяг, який Меган одягала під час дводенного туру в Ірландію разом з аксесуарами коштував майже 100 тисяч доларів. Нині ж Гаррі та Меган в очікуванні первінця. Тож родині доведеться знову збільшувати свій бюджет.
Щодо самої Королеви, вона надає перевагу вишуканому яскравому та не наддорогому вбранню. А ще цікаво, що скарби корони не належать Єлизаветі Другій – вона ними користується, ніби, як на прокат. До речі, згідно з законодавством податки королівська родина платить. Щоправда робить це не в обов’язковому порядку, а на добровільній основі.
[:]