Збірна України - четверта у Кубку Федерації

[:ua]Збірна України - четверта у Кубку ФедераціїНасправді, шансів на перемогу у дівчат не залишалось, вже коли Швеція здолала команду Болгарії. Адже попри впевнену перемогу над естонками 3:0, «жовто- блакитні» розташувались лише на другому місці своєї групи. У той час, коли шведки із трьома звитягами з трьох очолили наш квартет. А за регламентом турніру до фіналу виходять лише переможці своїх груп. І тут доля звела шведок із командою Росії, які і розігрували між собою підвищення у класі до другої світової групи.
Щодо українок, то другі номери своїх груп мали шанс поборотися за третє місце, яке, окрім рейтингових очок, особливо нічого вже не вирішує. І тут суперницями наших дівчат стали господарки турніру – польки. Першою на корт від України виходила Катерина Козлова, яку вже традиційно для цих змагань переслідувала невдача. І хоча перший сет матчу проти Магдалени Френх українка зуміла виграти, наступні дві партії були на рахунку її суперниці. Виправляти ситуацію одразу за Козловою взялася Даяна Ястремська. І їй це вдалось.
Загалом попри невеликий скандал, що передував участі Ястремської у Кубку Федерації, юна українка підійшла до нього в оптимальній формі, і не програла жодного індивідуального поєдинку. Два сети знадобилось Даяні і нині, аби повернути рівновагу 1:1. Таким чином, вкотре усе вирішувалось у парній зустрічі. І тут тренерський штаб знову висловив свою довіру Катерині Козловій і юній Марті Костюк. У напруженій і рівній боротьбі суперниці спочатку обмінялися виграними сетами, а згодом і третій перевели на тай-брейк. Але не дарма ж кажуть, що вдома й стіни допомагають. 2:1 на користь Польщі, і українки повертаються додому із четвертим місцем. Залишаючи завдання підвищення у класі, очевидно, на наступний рік. У свою чергу, путівку до Другої світової групи здобули фаворити турніру – збірна Росії. Вони здолали шведок у двох індивідуальних поєдинках 2:0.
[:]