Україна вперше в історії отримала «срібну» медаль чемпіонату світу зі сноубордингу

[:ua]Приводом для гордості тисяч українців, які замість лиж полюбляють спускатись із гір на дошках, стала закарпатська спортсменка Аннамарі Данча.
У фінальному старті паралельного слалому світової першості, що відбувалась у американському штаті Юта, Аннамарі дійшла до фіналу, де зустрічалась із швейцаркою Джулі Цог.
Протягом дистанції українка навіть трохи була попереду, але на фініші швейцарська школа сноубордингу далася взнаки. І суперниця обійшла Данчу на 85 сотих секунди, вперше завоювавши для себе «золото» світового чемпіонату.
Аннамарі, у свою чергу, також вперше отримала не лише медаль першості, а й взагалі – дебютну для України нагороду. Хоча навіть потренуватись перед фінальним стартом у спортсменки можливості не було.
Аннамарі Данча, у минулому – Чундак, учасниця трьох Олімпіад, першими з яких були ігри у Ванкувері в 2010 році. Найкращим результатом для неї на головних стартах чотириріччя стало 14 місце. У 2010 році вона вже привозила медаль світової першості, але це були змагання серед юніорів. І ось тепер ужгородська сноубордистка приємно здивувала любителів зимових видів спорту, хоча вони самі у соцмережах називають її успіх справжнім шоком.
[:]