Скандал із Huawei. Що буде із затриманими?

[:ua]Поступатися не збираються! Скандал із Huawei знову розгорівся не на жарт. Затриманому у Китаї канадцю Майклу Ковригу висунули нові звинувачення. Влада Піднебесної інкримінує йому крадіжку держтаємниць. За останньою версією, ці дані йому передав інший заарештований канадець Майкл Спейвор. Такі перипетії неабияк хвилюють владу Канади.
Скандал навколо Huawei розгорівся, коли в Канаді за запитом США заарештували Мен Ваньчжоу — фіндиректора цієї китайської компанії. Американська влада підозрює Huawei в порушенні торгових санкцій проти Ірану.
Крім того, багато країн впевнені — компанія займається кібершпіонажем і пов’язана з китайською комуністичною владою. У Піднебесній же дії урядів Сполучених Штатів та Канади теж розцінюють як неправомірні.
Пекін, до того ж, заперечує будь-який зв’язок між затриманнями канадців і арештом Мен Ваньчжоу. Однак експерти і колишні дипломати запевняють — китайська влада використовує арешт Коврига та Спейвора для тиску на Канаду. Адже перший з них — колишній канадський дипломат, а другий — великий бізнесмен.
[:]