Сестри Музичук не хочуть пропускати Чемпіонат світу з шахів у Росії

[:ua]Про своє бажання змагатися на світовій першості Анна та Марія оголосили ще влітку, напередодні шахової Олімпіади. Відповідно інформацію розмістили і на сайті ФІДЕ. Власне, там окрім сестер Музичук також є й прізвища їхніх партнерок по збірній України – Анни Ушеніної, Наталії Жукової, а також Інни Гапоненко. Щоправда, чи збираються ці дівчата на змагання до Росії, поки невідомо.
Загалом на чемпіонат у Ханти-Мансійську мають приїхати 64 найкращі шахістки світу. Розпочнеться турнір першого і триватиме до 23 листопада.
Анна та Марія Музичук визнають, що психологічно їм може бути важко грати у Росії. Проте, наголошують, що попри особисте ставлення до якоїсь країни, спортсмени не мають вплив на організаторів щодо вибору місця проведення турніру. Тим більше, що Марія вже має досвід успішного виступу в Росії – у 2015 році у Сочі вона стала чемпіонкою світу. Її сестра Анна минулого року у фіналі поступилась китаянці Тань Чжун’ї. А тому дівчата автоматично є фаворитами змагань.
У грудні минулого року Анна Музичук вже відмовлялась від участі у чемпіонаті світу у Саудівській Аравії через вимогу організаторів носити тамтешній традиційний одяг. Але це був турнір зі швидких шахів. Тому позбавлення Анни титулів тут не настільки болісне, як втрати від неучасті у головному світовому жіночому шаховому змаганні. Нагадаємо, Міжнародну федерацію шахів з 1995 року очолює росіянин Кірсан Ілюмжинов.
[:]