ЄС виділяє 9,5 млн євро на підтримку малого та середнього бізнесу на Донбасі

ЄС виділяє 9,5 млн євро на підтримку малого та середнього бізнесу на Донбасі

Європейський Союз надав Україні грант в розмірі 9,5 млн євро через німецький банк розвитку KfW. Кошти спрямують на відновлення фінансування малого та середнього бізнесу у підконтрольних районах Донецької і Луганської областей. Також на економічне відновлення Донбасу та підвищення його інвестиційної привабливості. Виконавцем програми виступає Німецько-Український фонд.

Про це повідомляє пресслужба представництва ЄС в Україні.

Грантові ресурси будуть надаватись МСП у вигляді компенсації до 50% вартості інвестиційних проектів, профінансованих ОТП Лізинг, Ощадбанком, Укргазбанком. Інвестиційні проекти передбачають придбання у лізинг або у кредит сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів, монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень, введення в експлуатацію тощо. Вже з 20 грудня підприємці зможуть звертатися до регіональних відділень фінансових установ-партнерів та отримувати кошти у лізинг чи кредит.

«Завдяки цьому гранту ЄС сподівається відновити стійкі кредитні та лізингові операції в регіоні, де банки майже не працювали з 2014 року, підтримуючи стійке економічне та соціальне відновлення. Тим самим, сприяючи миру та примиренню на Сході України», – сказав перший радник Представництва ЄС в Україні, керівник відділу «Місцевий та людський розвиток», Представництва Європейського Союзу в Україні Фредерік Куне.