ЄС погодив дату «Брекситу» для Великобританії

ЄС погодив дату «Брекситу» для Великобританії

Лідери країн-членів Євросоюзу погодилися на перенесення термінів виходу Великобританії з ЄС на три місяці. Відстрочку «Брексита» запропонував голова Європейської ради Дональд Туск після того, як британський прем’єр-міністр Борис Джонсон вирішив призупинити розгляд законопроекту про вихід країни з ЄС.

Відведений на обговорення умов «Брексита» термін закінчувався 31 жовтня. Новий варіант відтермінування виходу Великобританії зі складу ЄС передбачає можливість Brexit ще до 31 січня, якщо британський парламент раніше ратифікує відповідну угоду. «27 країн ЄС погодилися задовольнити прохання Великобританії про «гнучке» продовження  «Брексита» до 31 січня 2020 року», – написав Дональд Туск в Twitter.

 Попередню згоду на відтермінування країни-члени ЄС дали ще 25 жовтня, проте тоді їм не вдалося погодити його термін.

У жовтні парламент Великобританії в другому читанні схвалив операцію по «Брекситу», яка була досягнута на саміті ЄС, але відмовився підтримати уряд з питання про терміни розгляду рішення про «Брексит». Борис Джонсон попросив Палату громад підтримати проведення дострокових виборів 12 грудня. Натомість британський прем’єр готовий дати парламенту додатковий час на обговорення його варіанту договору по «Брексіту».