Проти двох російських газопроводів у військовий бюджет США включили санкції

Проти двох російських газопроводів у військовий бюджет США включили санкції

Американський сенат включив положення про санкції проти учасників проекту будівництва газопроводів «Північний потік – 2» і «Турецький потік» в законопроект про військовий бюджет США на 2020 р.

Про це йдеться  в документах, опублікованих на сайті комітету з питань збройних справ американського сенату.

У минулій редакції проекту бюджету також планувалося ввести обмеження проти російського держборгу, але до фінальної версії бюджету цей пункт не ввійшов. Причини в документі не вказані.

Санкції торкнуться компаній, які надають позику для будівництва газопроводу. Їхнім керівникам можуть заборонити в’їзд в США, а їх американським активам загрожує блокування. Раніше законопроект, що передбачає введення таких санкцій, представили сенатор від республіканської партії Тед Круз і демократ Джин Шахін. На думку авторів законопроекту, президент Дональд Трамп не прийняв достатніх заходів, щоб перешкодити будівництву «Північного потоку-2». Раніше Вашингтон неодноразово погрожував ввести санкції проти учасників проекту.

«Північний потік-2» включає в себе дві нитки газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу в рік, вони прокладаються від узбережжя Росії по дну Балтійського моря до Німеччини в обхід України, Білорусії та Польщі. Європейськими партнерами «Газпрому» за проектом є німецькі Uniper і Wintershall, австрійська OMV, французька Engie і англо-голландська Shell.

«Турецький потік» – новий експортний газопровід з Росії до Туреччини через Чорне море. Перша нитка газопроводу призначена для поставок газу турецьким споживачам, друга – для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність першої і другої ниток складе по 15,75 млрд кубометрів кожна.