Португалія і Люксембург вважають виступи футбольної збірної України нечесними

Збірна України з футболу, хоч і з боями, але успішно стартувала у відборі до Євро-2020 і очолила свою групу В. Доволі несподівано навіть для українських вболівальників, а що вже й казати про наших суперників.
Тож, спочатку португальці, з якими жовто-сині розійшлись миром, а потім і переможений Люксембург вирішили подати скаргу до ФІФА через, на їхню думку, порушення Україною правил натуралізації, і вимагають зарахувати нашим футболістам дві технічні поразки.
Причиною невдоволення наших суперників по відбірковій групі до Євро, окрім не надто вдалих для себе результатів очних зустрічей, стала поява в команді Шевченка бразильця Жуніора Мораеса. Форвард донецького «Шахтаря» лише за кілька днів до старту відбору отримав український паспорт і був викликаний головним тренером до розташування збірної.
Слід зазначити, що в умовах відсутності справді забивного нападника, Мораес, хоч і не забивав, відчутно посилив атакувальний аспект нашої команди. Це позначилось і на результатах — нічия проти Португалії і перемога над Люксембургом. Проте обидва наші суперники побачили у такій натуралізації певні порушення. За словами представників цих команд, Мораес не мав права виступати за Україну, адже не проживав на нашій території безперервно п’ять років. А це суперечить правилам ФІФА, навіть попри цілком законний український паспорт екс-бразильця. Саме до міжнародних футбольних організацій Люксембург і Португалія вже подали відповідні скарги.
Поки ФІФА заявляє, що не проводило розслідування ситуації, її пояснили українські юристи. Справді, приїхавши до України в 2012 році, в 2017 він на чотири місяці відбув в оренду до Китаю. Мовляв, прожив в Україні лише чотири роки і вісім місяців, про що і наголошують у своїх скаргах наші суперники. Але, за українським законодавством, безперервним проживанням у країні вважається не цілий календарний рік, а 183 дні. У 2017 році Мораес знаходився в Україні навіть більше. До того ж грати у Китай футболіст поїхав за орендною угодою, залишаючись на контракті із київським «Динамо».
Звісно, професійні юристи цілком можуть цю обставину назвати «відрядженням». І це також не вважається перериванням проживання в Україні, щоправда, лише за внутрішніми українськими законами. У правилах ФІФА подібні моменти не прописані. До слова, у Федерації футболу України також цілком впевненні в законності натуралізації Мораеса.
Якщо ж ФІФА підтвердить факт порушення, то Україні зарахують дві технічні поразки, а суперникам, відповідно, перемоги, що може значно зменшити наші шанси на потрапляння на Євро.