Політтехнолог Гайдай: не раджу Зеленському керувати країною, як його попередники

На думку політтехнолога  Сергія Гайдая, спосіб керування країною, який українці спостерігали в попередні роки обирають тоді, коли прагнуть, щоб країна та її ресурси  належала «лише маленькій кількості обраних».
«Я не раджу йому керувати країною так, як керували усі його попередники. З моєї точки зору, таке управління не просто малоефективне, а в багатьох частинах – злочинне». Про це політтехнолог Сергій Гайдай розповів в ефірі “Студії 8G”.

«Країна належить кожному громадянину, – вважає Гайдай, – Отже управлінські технології мають забезпечувати кожному громадянину нормальне володіння тією спільною власністю, яка має назву «країна», забезпечувати нормальну експлуатацію цією «власністю» і навіть брати участь у її правлінні. На жаль, на сьогоднішній день такої участі, крім як під час виборів, ні у кого з нас немає».
Коментуючи заяву Володимира Зеленського щодо побудови «держави в смартфоні» , Гайдай зазначив: «Знаєте, що таке держава у смартфоні? Це кінець народному депутату», – говорить Сергій Гайдай.
На його думку, на сьогодні має бути  механізм, коли людина за допомогою смартфону матиме можливість самостійно представляти свої інтереси на рівні держави. «У такий спосіб сьогодні працюють найбільш розвинуті країни в Європі.  Зокрема, Швейцарія – побудована на максимальному залученні громадян і на максимальному самоуправлінні – говорить Сергій Гайдай. – Адже модель представницької демократії від початку невдала. Одна людина  не може представити тисячі інтересів достатньо добре, а отримавши можливість їх представляти, частіше за все (у 99% випадків) вона представляє свої інтереси або інтереси тих, кому їй вигідно»