Південноамериканський вектор: в збірній України вже двоє екс-бразильців

У збірній України з футболу відтепер аж два колишні бразильці. Форвард «Шахтаря» Жуніор Мораес отримав українське громадянство. І не встиг футболіст відсвяткувати український паспорт, як отримав запрошення від головного тренера національної збірної Андрія Шевченка.
Указ про присвоєння Алуізіо Чавес Рібейро Мораес Жуніору українського громадянства підписав президент України Петро Порошенко. Але це не був винятковий випадок, так би мовити, «на прохання» футбольних функціонерів.
Для подання документів на отримання українського паспорту іноземець повинен прожити в Україні не менше 5 років. Мораес же приїхав сюди ще у 2011 році. Тоді він вперше зіграв за донецький «Металург», куди повернувся після невеликого відрядження до Болгарії. Потім були київське «Динамо» та, зрештою, «Шахтар». На короткострокову поїздку на заробітки до Китаю в міграційній службі, очевидно, не зважали. За всі роки в Україні він зіграв в УПЛ 138 матчів, забивши 73 голи.
До цього кроку футболіст готувався, навіть вивчив Гімн України, який вже встиг заспівати разом із одноклубниками у матчі проти «Зорі».
Головний тренер української збірної з футболу Андрій Шевченко заявив, що для нього самого це було новиною. Але довго думати не став і вже наступного дня Мораеса викликали до національної команди перед стартом відбіркового турніру на Євро-2020. Часу на адаптацію до нового колективу у екс-бразильця небагато, адже українці вже 22 березня зіграють перший матч проти Португалії. Таким чином Мораес став другим натуралізованим бразильцем у складі команди Шевченка — раніше це зробив Марлос, значно посиливши гру збірної в атаці.
Але не всі оптимістично дивляться на такий розвиток подій. У соцмережах деякі вболівальники, яким ближче до душі розвиток українських талантів, назвали цей день «чорним днем українського футболу».