Питання на порядку денному прийнято! Бюджет-2019 ухвалили

[:ua]4173 гривні – мінімальна заробітна плата, інфляція на рівні 7,4% та долар за 29 гривень 40 копійок. Такий державний бюджет отримали українці на наступний рік. Урядовці називають його – кошторисом розвитку, деякі парламентарі відверто – бюджетом проїдання. Втім, байдужих до головного фінансового документа країни точно немає. Градус баталій під куполом цього року, як ніколи, високий. Зібралися всі: президент, уряд на чолі з прем’єром та повний аншлаг народних депутатів.
Пріоритет для уряду вже декілька років незмінний – оборона, освіта, медицина та масштабне будівництво доріг. На відновлення автошляхів у 2019-му виділили 56 мільярдів гривень. Нашим міжнародним партнерам, від рішення яких залежить фінансова стабільність країни і продовження співпраці з МВФ, вітчизняний бюджет відверто сподобався. Вони називають його реалістичним та збалансованим.
Камінь спотикання нового документа – саме частина надходжень. Через яку за бюджет не голосували ціла низка фракцій. 0 голосів від об’єднання “Самопоміч”, радикалів та “Батьківщини”, п’ятеро депутатів опозиціонерів віддали свій голос “ЗА” новий кошторис. Втім, вже передумали і їх відкликають. Саме навколо змін до податкового кодексу точитися найгарячіші дискусії. Втім, після п’яти з половиною годин перерви і доопрацювання всіх прогалин у профільному комітеті, народні обранці таки підтримують документ. Після ухвалення бюджету, його противники нарікають на занижений показник інфляції, велику суму від приватизації та відсутність у законі податку на виведений капітал, який обіцяє полегшити життя українському бізнесу і значно пришвидшити зростання ВВП. У 2019 урядовці цей показник прогнозують – на рівні 3%.
Додатково кошти від розмитнення тисяч автівок на єврономерах, мають надійти на разунок пенсійного фонду. А субсисій українці отримають у наступному році на 55 з половиною мільярдів гривень. І 40% повернення державного боргу вже наступного року осилимо, – каже Президент України Петро Порошенко. Тож домашнє завдання українська влада виконала встрок. Тепер очікуємо зворотнього зв’язку від Європейського Союзу та Міжнародного валютного фонду та . Україна очікує транш вже до кінця нинішнього року. Ні про який дефолт і близько не йдеться.
https://youtu.be/38ne3bzNL_0[:]