Після серіалу «Чорнобиль» до Прип’яті ринули туристи

Після серіалу «Чорнобиль» до Прип’яті ринули туристи

Цього року попит на екскурсійні поїздки до зони відчуження значно зріс. Такий «туристичний бум» пов’язують із виходом серіалу «Чорнобиль». Новий проект HBO про аварію на радянській АЕС вже обійшов за популярністю культовий серіал «Гра престолів».

Ми віришили з’ясувати, скільки обійдеться екскурсія до зони відчуження, та, головне – як потрапити туди легально.

Лише у першій сторінці за результатами пошуку в мережі знаходимо щонайменше 10  турагенств, які пропонують тури до Чорнобиля. В одному з агенств нам пропонують привезти «незабутні емоції та яскраві враження» всього за 2750 грн за одноденну екскурсію. За ці кошти туристам пропонують відвідини Прип’яті – «колесо огляду»; дитячий садок і школа, плавальний басейн міста Прип’ять, стадіон, кінотеатр «Прометей», пірс з затопленим причалом, будівля поліції з центром ув’язнення; Будинок міськвиконкому – перший штаб аварійного реагування; готель «Полісся», де знаходився спостережний пункт для пристосування вертольотів над руїнами четвертого реактора, лікарні, яка забрала перших жертв аварії та її ліквідацію. Також під час екскурсії пропонують відвідати меморіал адміністративної будівлі, саркофаг – оглядова площадка, об’їзд навколо території Чорнобильської АЕС, а також обід в Чорнобилі.

За дводенну екскурсію просять 7 тис.грн. Але і відвідати можна значно більше місць та отримати інформацію, яку «не знайдете ніде в Інтернеті». А ще за цю суму любителям «полоскотати» собі нерви запропонують ночівлю в одному з готелів у Чорнобилі.

Для «екстрималів», які хочуть відвідати будівлю ЧАЕС, теж пропонують різноманітні тури. «Відвідання панелі управління реактором, машинний та реакторний зали тощо, – говорять в іншому турагенстві. – Такий тур  стане в 6150 грн з людини».

Крім того, можна підібрати індивідуальні тури – для одного туриста або ж для невеликої компанії. Тривалість туру варіюється від 1 до 5 днів, та і вартістю відвідувачів сайту вирішили не лякати, а повідомили, що «підраховується індивідуально».

Тури до Чорнобилю можна знайти  і дешевше. Однак, слід обов’язково врахувати,  що агентствах, які пропонують економ-варіант мандрівки до Чорнобиля,  як правило не несуть відповідальності за туристів.

Як повідомляється на сайті туристичного оператора, який займається організацією екскурсій до зони відчуження, туристам  слід обов’язково звернути увагу, чи є в турагенств ліцензія, і чи є дозвіл на перевезення туристів до зони ЧАЕС. «Зазвичай туристам надаються офіційні державні перепустки, а екскурсії проводяться тільки безпечними маршрутами», – говориться на сайті агентства.

Тож чи економити на екскурсії, але ризикнути бути ошуканим не чесними на руку агентами, чи заплатити «кругленьку» суму, однак бути певним у власній безпеці – вирішувати кожному самостійно. Втім, на нашу думку, зона відчуження – не місце ризикам.