Перше "золото" України на юнацьких Олімпійських іграх

[:ua]Першу нагороду юнацьких Олімпійських ігор в актив нашої команди приніс дзюдоїст Олег Вердиба. У малому фіналі вагової категорії до 55 кілограм українець впевнено здолав суперника із Франції. І це стало чудовим стартом молодих українських атлетів на головній події чотириріччя. Зрештою, перша золота нагорода жовто-синіх також не змусила довго на себе чекати. Другого змагального дня 17-річна фехтувальниця Катерина Чорній успішно подолала груповий етап, і стартувала в 1/8 із перемоги над представницею Казахстану 15:10. У наступному поєдинку Катерина із перевагою в один укол вибила із боротьби угорську фехтувальницю, а у півфіналі українка виявилась сильнішою за чеську спортсменку 15:11. У вирішальному поєдинку суперницею Чорній стала чинна чемпіонка світу Кайлін Сінь Ян Се із Гонконгу. Втім, статус суперниці, очевидно, ніяк не лякав нашу спортсменку, і Катерина декласувала китаянку із більш ніж переконливим рахунком 15:9. Таким чином Чорній стала першою спортсменкою в історії українського фехтування, яка здобула медаль на Юнацькій Олімпіаді.