Парламент в черговий раз продовжить мораторій на продаж землі

[:ua]Верховна Рада України в черговий раз планує продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Ухвалити рішення депутати планують вже цього четверга, – про таке повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій. Законодавча база України на сьогодні не готова до повномасштабного запуску ринку землі. Через це вже 17 років поспіль селяни не можуть бути повноправними господарями своїх активів і розпоряджатися ними на власний розсуд. А олігархи, своєю чергою, цим активно користуються і привласнюють чорноземи за копійки, незважаючи на дію мораторію, – каже спікер парламенту.
Не готові до цивілізованого ринку землі лише 4 країни світу – Венесуела, Куба, КНДР та Україна. Перш ніж говорити про старт продажу земельних активів, ділянки спершу треба порахувати і систематизувати, – кажуть в уряді. В Мінагрополітики активно працюють над формуванням земельного кадастру. Майже 80% активів вже зареєстрували, решта – досі без імені.
Через мораторій, більше 7-ми мільйонів селян – власників земельних ділянок втрачають можливість продати свій пай за ринковою ціною або здати в оренду на взаємовигідних умовах. За 17 років дії мораторію, майже мільйон власників вже померли, а левову частку цих ділянок ніхто досі не переоформив і ніяк не використовує. МВФ і Світовий банк вже декілька років поспіль закликають український парламент провести аграрну реформу і скасувати мораторій. Мовляв, це вигідно і людям, і державі. Не зацікавлені в однакових правилах для всіх лише декілька олігархічних груп. Втім віз і досі там. Мораторій далі продовжуватимуть і активно піаритимуться на гучних гаслах в ході передвиборчих кампаній, – кажуть в уряді. І перш ніж скасовувати заборону, депутати повинні ухвавлити “Закон про обіг земель”. Саме він встановить правила майбутнього ринку землі та визначить скільки можна продавати і кому.
https://youtu.be/l1FRrZlFFVY[:]