Одеситка відсудила у лікарні півмільйона гривень

Одеситка відсудила у лікарні півмільйона гривень

Жінка звинуватила лікарів, які невчасно поставили діагноз новонародженому сину», в зв’язку із чим  дитина отримала інвалідність. Верховний Суд залишив в силі рішення Київського районного суду міста Одеси, у відповідності до якого на користь матері немовляти стягнуто 500 тисяч гривень моральної шкоди.

Про це повідомляє прес-служба Київського районного суду м. Одеса.

За інформацією, жінка звернулася до суду з позовом до одного зі структурних підрозділів Одеської обласної клінічної лікарні.

Матір зазначила, що у зв’язку з тим, що її сину одразу після народження не були зроблені необхідні тестування та не встановлено правильного діагнозу, він значно відстає у розвитку: не розмовляє, відсутні деякі навички самообслуговування. «Жінка посилалась на те, що якби лікарі вчасно поставили діагноз її сину, його стан здоров’я був би значно кращим, а натомість він став інвалідом та до кінця свого життя потребуватиме сторонньої допомоги», – розповідають у прес-службі.

Cудом встановлено, що відповідач є відповідальною організацією за проведення своєчасного скрінінг-обстеження, однак, своєю бездіяльністю співробітники структурного підрозділу створили загрозу життю та здоров’ю малолітньої дитини.

«Скрінінг не було проведено у зв’язку з недостатньою кількістю тест-наборів. І навіть після отримання тест-наборів проведення скрінінгів не було проведено, і ніяких рекомендацій щодо альтернативної діагностики генетичних захворювань матері не надавали. Тобто, матері дитини взагалі не повідомили, що даний тест її дитині проведено не було. Це призвело до того, що було згаяно час на встановлення діагнозу дитині», – йдеться в інформації.

Апеляційний суд Одеської області змінив рішення Київського районного суду міста Одеси, зменшивши розмір моральної шкоди до 50 тисяч гривень.

4 вересня 2019 року Верховний Суд скасував рішення Апеляційного суду Одеської області та залишив в силі рішення суду першої інстанції. Таким чином, за рішенням суду жінці відшкодовано моральну шкоду у розмірі 500 тисяч гривень.