Погода

З 1 квітня реформа охорони здоров’я запрацювала на повну

   Політика
Екстрена медична допомога приїжджатиме на виклики до всіх пацієнтів, незалежно від того чи є декларація

Гроші за пацієнтом вже пішли!

МОЗ оголосило про завершення переходу на так звану модель фінансування «гроші йдуть за пацієнтом». Найближчим часом Кабмін ухвалить відповідне рішення. Після чого Національна служба здоров’я оплачуватиме лікарням медичні послуги, надані пацієнтам, відповідно до кількості підписаних декларацій.

За рік дії такої новації 26 млн українців заключили договір з сімейними лікарями. На рік кожен пацієнт отримав 370 гривень на лікування, що є дуже мало порівняно з сусідніми країнами. До того ж, без декларацій досі малозахищені верстви населення.

Однак, лікарі й надалі надаватимуть першу медичну допомогу. У міністерстві наголосили, екстрена медична допомога приїжджатиме на виклики до всіх пацієнтів, незалежно від того чи є декларація. При потраплянні до лікарні її можна буде підписати. Проте є й інший нюанс. Експерти не розуміють, яким чином це відбуватиметься, якщо лікарів вже недостатньо, особливо в сільській місцевості. У деяких громадах медичні працівники звільнились масово.

Тим часом у МОЗ на такі закиди вже відреагували. Зарплата залежить від кількості пацієнтів лікаря. Тому закликають тих, хто ще не підписав декларацію — неодмінно це зробити. Кінцевого терміну підписання декларації з сімейним лікарем не існує, зазначили у відомстві.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *