З 1 грудня вступить в силу постанова уряду, яка дозволяє вимикати газ у зв'язку із заборгованістю

[:ua]Не платиш? Мерзни! Так вирішили у “Нафтогазі” через багатомільярдні заборгованості підприємств промисловості та населення за природний газ і звернулися до уряду за новою постановою. В Кабміні паралельно з новим тарифом прописали і можливість відключення газу і опалення – так званий кодекс газотранспортних систем. Адже суми боргів перед компанією і справді колосальні.
Згідно з новою постановою вже з 1 грудня “Нафтогаз” зможе давати доручення облгазам на відключення від мережі боржників. Таким радикальним мірам за традицією передуватимуть попередження і можливість реструктуризації суми заборгованості. Ще один важливий нюанс. У разі банкрутства чи неплатоспроможності комунального підприємства борг мають погасити із місцевого бюджету. Таке рішення нещодавно виніс Верховний суд України. Тож “Нафтогаз” свої кошти отримає у будь-якому випадку. Такого роду забов’язання і умови можуть привезти до повної монополізації ринку газу, – кажуть вітчизняні експерти. Втім, останнє слово за гарантом. Відмінити постанову уряду може лише Президент України Петро Порошенко.
Офіційні постанови – це одне, а реальне відключення зовсім інше. Парламентські та президентські вибори не за горами і влада наврядче допустить соціальної катастрофи і газових бунтів у регіонах, – кажуть експерти.
Тож прийдеться домовлятися урядовцям, місцевим чиновникам та державним компаніям. Аби у кожній українській домівці було тепло і затишно.
https://youtu.be/vsy8-UGdOFM[:]