Європейська політика низьких цін вбиває бджолярство в Україні

[:ua]Українські виробники більше не хочуть продавати мед на європейський ринок. Адже покупці-іноземці пропонують надто низьку ціну – 42 грн за кілограм,тоді як в Україні зараз встановилася вартість, залежно від сорту, від 130-ти до 215-ти гривень. Одна із причин дешевизни солодкого золота – китайський мед, який заполонив Європу. Він дешевий і не надто якісний. При цьому ЄС ще й розширив перелік типів меду, начебто, аби вберегти споживача. Виробників зобов’язали вказувати фільтрований продукт чи ні. Якщо фільтрований – неможливо визначити, з яких видів рослин його зібрали. А про країну походження годі й думати.
Якщо говорити про український мед, то він має надзвичайно високі показники якості, з якими складно конкурувати іншим бджолярам. І при цьому Україну, чи не єдину в світі, змушують занижувати покАзники супер-стандарту свого продукту.
За підсумками дев’яти місяців 2018 року Україна вже скоротила експорт меду на 40 % порівняно із таким же минулорічним періодом. А продали – 28 тисяч тон продукту на 57 з половиною млн дол.
https://youtu.be/dGS1d5e2Kf0[:]