Вибори 2019 — більш захищені, ніж всі попередні

Сейф-пакети, які використовувались на виборах 2019

Твій голос захищено!

Майже метр для вибору! Найдовший в історії України бюлетень отримали українці сьогодні на президентських виборах. На 80-ти сантиментах 39 прізвищ в абетковому порядку. 434 тонни паперу пішло на друк бюлетенів. А обійшлися вони державному бюджету у майже 166 млн гривень. Головне — ваш вибір надійно захищено. Кожний аркуш має 10 ступенів захисту. Втім, повністю уникнути фальсифікацій не вдасться, — кажуть експерти. Хоч система захисту значно прогресивніша, аніж раніше, є у кандидатів свої хитрощі.
Утім, ці вибори більш захищені, ніж всі попередні. Про таке свідчить і оновлена система опломбування. Пластикові індикаторні пломби, пломби-наклейки та сейф-пакети замінили свинець, сургуч та пластилін. Один із засобів захисту — індикаторні пломби — на кожні вибори їхній колір змінюють. Цього року — білий. Під час їх встановлення на виборчі скриньки та контейнери — для збереження, перевезення й транспортування бюлетенів — зафіксовано унікальний номер. При знятті пломб відповідність номерів перевіряють.
Бюлетені доставляли на виборчі дільниці у сейфах або металевих скриньках, які позначені пломбами-наклейками чи паперовими стрічками. Під час спроби зняти пломбу-наклейку на ній розшарується основа або проявиться напис «стоп». Це ознака — фальсифікації. У сейф-пакетах зберігають протоколи. Вони захищені від можливості надрізу і відкриття методом нагрівання чи охолодження.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.