Відтепер визнати банкрутом в Україні можна не лише компанію, а й фізичну особу

[:ua]Вибачте, я – банкрут! Вже за півроку таку заяву може зробити не лише підприємство чи банк, а й звичайний українець. Новий Кодекс, який в парламенті ухвалили наприкінці жовтня, встановлює нові правила та порядок відновлення платоспроможності боржника. І паралельно задовольняє вимоги кредиторів. Цей документ – дуже хороший сигнал для інвесторів. Адже він регламентує прозорий і зрозумілий процес банкрутства. Який працює в усьому світі і нарешті дійшов до України, – кажуть народні депутати.
Новий Кодекс – має дуже багато переваг, – одноголосно заявляють юридичні експерти та народні депутати. Ключові з яких: значне підвищення рівня захисту кредиторів, відновлення цивілізованого кредитування в країні, прогнозоване підвищення нашої держави в рейтингу Світового Банку Doing Business. Та зовсім нове для України – старт інституту банкрутства фізичних осіб. Відтепер громадянин зможе звернутися до господарськогго суду із заявою про власну неплатоспроможність.
Позбавитися від непідйомного боргового ярма…можливо. Новий механізм дозволяє боржнику потрапити під захист суду, який допоможе йому вирішити питання заборгованості і повернутися до звичного життя. Оголосити себе банкрутом українці можуть за таких умов: сума простроченої заборгованості має становити не менше 30-ти мінімальних зарплат, сьогодні – це 111 690 гривень та відсутність у фізособи майна, яке можна стягнути.
Відповідатиме за вирішення фінансових проблем боржника спеціальний арбітражний керуючий. Його обов’язок – скласти план реструктуризації кредиту або допомогти позичальнику продати наявне майно на аукціоні. Пустити з молотка можна будь-що, окрім єдиного житла боржника. Не можуть бути реструктуровані кредитні кошти, отримані на відпочинок, розваги, придбання предметів розкоші, а також заборгованість з аліментів. Відтак, вчасно повертайте свої борги і спіть спокійно.
https://youtu.be/_brUvc6w2fU[:]