В Україні зростає чисельність зайнятого населення

Вперше за останні 5 років в Україні зросла чисельність зайнятого населення. За даними служби зайнятості, разом із попитом на роботу більшає і вакансій – на 8% за перше півріччя.

 ВАЛЕРІЙ ЯРОШЕНКО – В.О. ГОЛОВИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУБЖИ ЗАЙНЯТОСТІ :
“Ми спостерігаємо, що ринок праці на І півріччя 2018 року демонструє певну стабілізацію. Зростання зайнятості населення у нас за статистикою відбулося вперше з 2013 року. Причиною цьому є певне економічне зростання. В І кварталі 2018 року порівняно з І кварталом минулого року відбулося зростання ВВП на 3,1%. Зайняте населення в Україні вперше з 2013 року збільшилось на 149 тисяч”.

На ринку праці – дисбаланс : 80% випускників шкіл вступають до вищих навчальних закладів і лише 20% отримують професійну освіту. Тож в Україні є дефіцит швачок, слюсарів, і надлишок юристів та економістів. Це доводить те, що освіта не орієнтується на потреби ринку праці. Окрім того, великий відсоток українців й досі працює у “тіні”. Загостерна й проблема з безробіттям. Наприклад, в країнах ЄС серед працездатного населення 7% таких, що не працюють. В Україні – безробітних понад 9%.

 ВАЛЕРІЙ ЯРОШЕНКО – В.О. ГОЛОВИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ:
“Рівень заробітної плати у вакансіях, які надає нам роботодавець, сьогодні невисокий. Зовсім мізерна зарплата у медичних сестер, продавців, водіїв, швачок. В охороні здоров’я – 5 747 грн, в освіті – 6 958 грн, в адмініструванні і обслуговуванні – 7 024 грн. Тобто, це не той рівень заробітної плати, який сьогодні може втримати кваліфікованого працівника на ринку праці країни”.

Найвища середня заробітна плата по країні – у Києві – 13 з половиною тисяч грн, у Донецькій і Дніпропетровській областях – близько 9 тисяч. Серед лідерів також Закарпаття та Івано-Франківщина. Набільше платять працівникам фармацевтики, фінансової та страхової галузі, а також у IT.