В Україні запрацювала сучасна система обміну даними "Трембіта" та "Вулик"

[:ua]Сучасне управління! В Україні запрацювала система обміну даними між держреєстрами з символічною назвою “Трембіта”. За основу взяли вдосконалену естонську платформу X-road.
Відтепер громадяни і підприємці зможуть отримувати доступ до інформації з центрів надання адміністративних послуг, органів самоврядування чи державної влади просто через Інтернет. Експерти відзначають, – такі системи роблять роботу органів влади більш прозорою та ефективною.
Ще одна новація – сучасна інформаційна система “Вулик”. Вона покликана підвищити доступність та якість послуг у Центрах надання адміністративних послуг. Вже 10 установ користуються системою, а за 2 роки їх кількість зросте до чотирьохсот.
Такі електронні системи мають на меті зробити державне управління прозорим для українських громадян. Гроші на впровадження електронного врядування надали Естонія, Данія, Німеччина, Польща та Швеція. Загалом на розробку виділили понад 5 з половиною млн євро.
Минулого року відкриті дані принесли українській економіці понад 700 млн. доларів. Найуспішніші проекти – Prozorro та EasyWay. А тепер ще й “Трембіта ” та “Вулик” – їм у поміч!
https://youtu.be/EL32NvZtweM[:]