В Україні невдовзі розпочнеться реконструкція старих "хрущовок"

Новенькі багатоповерхівки замість старих хрущовок. Та євроремонт на зміну старим і ржавим трубам. Мінгеріонбуд береться за реконструкцію старих житлових кварталів. Про це повідомив заступник міністра профільного відомства Лев Парцхаладзе. Мовляв, закон 2006 року не працює. Сьогодні підхід повинен бути зовсім інший. Новий документ вже підготували. Наразі йдуть обговорення і пропозиції з усіма профільними установами. Після остаточного затвердження тексту законопроекту і включення всіх головних положень. Його передадуть на розгляд парламентаріям. І процес зрушить з мертвої точки, – каже чиновник.
Починатимуть роботу виключно після згоди мешканців. Раніше, всі 100% жителів будинку мали погодитись. Однак, за такого сценарію реконструкція не почнеться ніколи, – кажуть експерти. Якщо хоч одна людина була б проти – робота знову на паузі. Зараз пропонують 75% підписів громадян. Мовляв, цього цілком достатньо. Адже є й таке поняття, як суспільна необхідність.
Більшість старих п’ятиповерхівок у аварійному стані , сантехніку і електрику потрібно міняти негайно. Далі тягнути нікуди, – каже експерт галузі . На термін реконструкції люди заключатимуть договори з інвесторами і отримають житло з такою ж площею або навіть і з додатковою. Коефіцієнт відшкодування визначатиме інвестор. А держава виступатиме третьою стороною – як гарант для громадян і для інвесторів.
Всіма питаннями реконструкції п’ятиповерхівок по всіх областях займатимуться місцеві чиновники. Шукатимуть інвесторів і відповідно проводитимуть тендери на забудови. Тож робота кипить. Залишилося дочекатися депутатів з канікул для ухвалення закону і офіційного старту реконструкцій. Детальніше у сюжеті.