В Антарктиду відправилась 24-та українська полярна експедиція

Вічна мерзлота, пінгвіни та холодний Південний океан. Саме таке очікує українців в Антарктиді. За рахунком це вже 24-та експедиція. Всього відправилися в путь 12 українців. І серед них не тільки науковці, а й кухар та лікар. Завдань у науковців не менше, ніж у попередньої групи. Досліджуватимуть Південний океан, стан нашої атмосфери та популяцію тварин холодних широт.
Науковці повезли на станцію «Академік Вернадський» нове обладнання. Тому першочергове завдання — його встановити. За 15 тисяч кілометрів від України, в Антарктиці, проблеми зі зв’язком. Інтернет поганий та ще й дорогий. Нове обладнання має покращити комунікацію.
Голова Міністерства освіти і науки відправила дослідників на станцію зі спокійним серцем. Лілія Гриневич каже, що станція отримала нове обладнання, а науковці  — нові завдання. Для модернізації наукового центру уряд виділив 35 млн грн.
Аби українці не мерзли від холодних пронизливих вітрів та температури -30 градусів, мають спеціальні куртки, що не вбирають вологу та тримають тепло. А також мають спецспорядження від високого рівня озону та ультрафіолету.
Відправляється експедиція напередодні виборів. І перший тур її учасники пропустять, бо будуть у дорозі. Але сподіваються, що зможуть проголосувати вже у другому турі. Виборча дільниця в Антарктиді — найвіддаленіша. Але відстань не заважає підготуватись до виборів — вже встановили прозорі урну та кабіну для голосування.
Голосуватимуть незвичним чином. Замість відправлення бюлетенів до Києва, Центрвиборчком отримає їх скани, всього 34, бо саме стільки зараз на станції громадян України з правом голосу. Волевиявлення пройде за місцевим часом з різницею з Києвом у шість годин. А відомості з цієї дільниці ЦВК отримає після 14:00 за нашим часом. Оригінали ж бюлетенів надійдуть до України аж у квітні.

 

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.