Уряд впроваджує електронні торги ліцензіями для видобутку газу

Зелене світло для видобутку вітчизняного газу. Кабінет міністр України спрощує процедуру отримання спецдозволів на буріння. І впроваджує електронні торги ліцензіями для видобутку українського газу. Згідно з новою постановою уряд відкриває геодані про надра і родовища природного газу по всій Україні.
Як на практиктиці працюватиме постанова після її офіційного підприсання? Одразу почнеться підготовка до аукціонів. Уряд спільно з профільним комітетом підготував 44 ділянки – із запасом у 150 мільярдів кубометрів українського газу. Всі ці родовища потребують інвестицій і технологій. За ефективної і злагодженої роботи, видобуток газу зросте в рази. І тут йтиметься вже не лише про енергетичну незалежність України, а про експорт вітчизняного газу.
Ще один плюс нової постанови – відсутність контакту з чиновниками. Відтепер для отримання спецдозволів на буріння і видобування природного газу компаніям не прийдеться місяцями очікувати рішень і проходити дев’ять кіл пекла у Держгеонадрах, – кажуть в уряді. Все буде доступно, прозоро і в онлайн режимі. А після проведення аукціонів і початку робіт з видобування природного газу тИсячі українців отримають додаткові робочі місця чи то від вітчизняних, чи від міжнародник компаній. Детальніше у сюжеті.