"Укргазвидобування" вже накопичує газ для цьогорічного опалювального сезону

Газу вистачить на всіх і з запасом. Вітчизняна компанія “Укргазвидобування” активно готується до опалювального сезону. Шукають нові родовища і у рекордних масштабах добувають український природний газ. Минулого року підприємство поповнило вітчизняні запаси більше, як на 15 мільярдів кубометрів газу – і це 73% від загальної потреби українців. Від початку року видобуток склав вже понад 10 мільярдів кубометрів. А стратегія-2020 передбачає щонайменше 20 мільярдів кубів природного газу на рік. І це абсолютно реально, – кажуть у компанії. Для цього вже сьогодні активно залучають до видобутку міжнародних інвесторів і впроваджують у пошук і буріння свердловин новітні технології.
Сьогодні Україна №1 в Європі за потужністю підземних сховищ газу, друга – за запасами блакитного палива і четверта – за обсягами видобутку серед країн Європи. І справді, цього року обсяги буріння рекордно зросли – закладено на 65% більше нових газових свердловин, аніж у 2017-му. А головна проблема галузі – кваліфікація працівників. У компанії не ставлять ставку на зовнішні послуги, надають перевагу вітчизняним підрядникам. А ззовні беруть те, чого не вистачає в Україні.
Підприємство активно нарощує сучасні технологічні сервіси, яких у попередні роки і зовсім не було в Україні. Наразі підрядник компанії “Укрбургаз” має 65 власних бурових установок. І ще біля 30-ти Укргазвидобування використовує згідно із контрактами. Втім, саме досвід міжнародних партнерів – задає тон розвитку вітчизняному ринку видобутку, – кажуть у компанії.
Наразі в роботі по всій Україні задіяно 17 бурових верстатів великої вантажопідйомності. А розвідуванням вітчизняних родовищ цікавляться партнери з Америки, Канади, Великої Британії і країн Азії. Примітно, що робота кипить влітку, значить взимку українці без тепла точно не залишаться.