Україна скорочує споживання газу

[:ua]Менше імпорту — більше тепла в оселях. Україна від початку року закупила понад 10 млрдів кубів газу, що на 20% менше, ніж минулого року. Такі результати впровадження енергоефективності — вважає глава держави.
Президент України Петро Порошенко наголошує, Україна стане успішною енергонезалежною державою, якщо зменшить енергоспоживання. Каже, раніше за умовами кабального контракту 2009-го року українці обігрівали повітря на 3 млрд доларів. Наразі в планах держави — заохотити українців зберігати тепло.
Вдалий початок програми з енергоефективності — це результат дії децентралізації, кажуть в уряді. Завдяки цій реформі, регіонам тепер набагато простіше впроваджувати практику зберігання тепла. У цьому — рецепт менших цін в платіжках за газ, а не у банальному здешевленні газу, на чому нині спекулюють кандидати в президенти.
В Кабміні наводять інші приклади енергоефетивності. Це монетизація субсидій та реструктуризація боргів. Саме таким чином модернізація ЖКГ може пройти набагато швидше. До того ж, саме такі заходи спростять боргове навантаження українців.
А потенціал для інвестицій в енергоефективність українських осель величезний. За оцінками Міністерства регіонального розвитку, при створенні відповідного фонду, інвестувати вдасться аж на 50 млрд Євро. Умови для цього є, кажуть у відомстві — закони ухвалені, організація ОСББ проходить швидкими темпами.
[:]