Україна не встигає виконати приватизаційний план

Продавайтесь підприємства малі і великі. Приватизація в Україні набирає обертів. Активно готуються всі: і Фонд держмайна, і Мінекономрозвитку. До старту малої приватизації вже акредитовані і технічно підготовлені майданчики для онлайн-торгів. На яких з молотка йтимуть держактиви, вартістю до 250-ти мільйонів гривень. До масштабної приватизації підхід зовсім інший і значно відповідальніший. Для продажу стратегічно важливих українських підприємств на конкурсній основі обиратимуть радників – незалежних аудиторів з хорошою репутацією та довірою серед міжнародних інвесторів. У Фонді держмайна кажуть: ретельно обирають експертів і готують прозорі майданчики для торгів. І в цьому головна причина затримки.
Місія не виконана. Майже 22 мільярди гривень доходу від приватизації у 2018-му ми вже явно не отримаємо. Та ефективний старт прозорих продажів згідно з новим законом про приватизацію – вже перемога, – кажуть у Мінекономрозвитку. І прогнозовано, якщо все піде за планом, до кінця року з молотка піде щонайменше сотня малих об’єктів державної власності.
Продавати непрацюючі державні активи треба було вчора, – кажуть міжнародні експерти. Адже щороку вони знецінюються і зволікати далі нікуди. Втім, і спішити теж не варто. Для успішного продажу хоча б одного масштабного підприємства потрібен щонайменше рік. Для підготовки всіх необхідних документів, висновків радників та формування справедливої ринкової вартості.
Тож очікуємо повномасштабного старту цьогорічної приватизації по-українськи. Малої – у липні-серпні, великої – у вересні. За даними Фонду держмайна першим на великі торги піде стратегічно важливе для країни підприємство “Центренерго”.