Україна -ЄС: підсумки саміту у Брюсселі

Ювілений – 20-ий саміт Україна-ЄС відбувся у Брюсселі. Петро Порошенко з представниками Євросоюзу обговорили євроінтеграцію, російську агресію, українські реформи та створення Вищого антикорупційного суду в Україні. А закінчилися переговори підписанням угоди із Європейським інвестиційним банком. Домовилися  про виділення 75 млн євро позики на проект з підвищення безпеки українських доріг. Традиційно лідери підвели підсумки року, обговорили розвиток зони вільної торгівлі та майбутнє асоціації Україна-ЄС.  Лідери ЄС наголосили про важливість створення антикорупційного суду та висловили надію, що найближчим часом Україна внесе поправки до законопроекту і суд нарешті запрацює.

“Для нас боротьба з корупцією – це пріорітетний напрямок. І я ніколи не скажу, що Україна – корумпована, але у вас, як і в інших країнах є така проблема. Ми вітаємо закон про створення Вищого антикорупційного суду та чекаємо ухвалення поправок”, – зазначив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

   Окремо представники України та ЄС обговорили питання россійської агресії, імплементацію Мінських домовленостей, незаконну анексію Криму та утримання українських політв’язнів Кремлем. Дональд Туск зазначив, що ЄС продовжує надавати свою непохитну підтримку територіальній цілісності, суверенітету на незалежності України.