У Кабміні обговорили план повернення полонених моряків в Україну

[:ua]Вже офіційно! Президентський підпис з’явився на законі про введення воєнного стану в 10 областях України. З 26 листопада по 26 грудня у окремих регіонах функціонуватиме особливий правовий режим. Втім, на житті пересічних українців та економіці країни – це кардинально не позначиться, все задля додаткових заходів безпеки, – кажуть в Кабміні. І зараз на всіх рівнях влади займаються питанням звільнення наших моряків з російського полону.
Мін’юст від імені українського уряду вже звернувся в Європейський суд з прав людини за негайним рішенням про повернення моряків з російського полону. Та ухвалили рішення про фінансування родин військових бранців і надання їм правової допомоги, в тому числі адвокатів, кожному.
Нарікають урядовці на недолуге законодавство. Мовляв, питання військово полонених в Україні досі ніяк не регулюється. Як тільки з’являється привід, все вирішується постановами уряду. Хоча 6 готових проектів закону у парламенті лежать без розгляду.
Одразу після урядового засідання Прем’єр-міністр відправився з офіційним візитом до Нічеччини. Володимир Гройсман обговорить з німецьким президентом та канцлером Ангелою Меркель можливі сценарії повернення українських моряків додому. Водночас, очільник уряду закликає українців не панікувати і зберігати спокій. Громадяни кардинальних змін від воєнного стану у побуті та повсякденному житті не відчують. І продовжувати його причин немає.
https://youtu.be/b9NJDR9w6Ck[:]