Судді просять відкрити справу проти Порошенко, Петренко та Смолія

Судді Окружного адміністративного суду Києва, які приймали рішення про скасування націоналізації Приватбанку, звинуватили чинного президента Петра Порошенка, главу Нацбанку Якова Смолія і міністра юстиції Павла Петренка в тиску на них і втручання в їхню діяльність. Вони звернулися до керівництва Генеральної прокуратури України та державного бюро розслідування з проханням почати досудове розслідування.

Рішення про націоналізацію Приватбанку, який був найбільшим приватним банком України, було прийнято в грудні 2016 року. У квітні 2019 року суд визнав незаконною націоналізацію Приватбанку. Після цього НБУ і Нацбанк України оголосили про намір оскаржити рішення.

«Судді колегії переконані, що в діях представників влади є склад злочину, передбачений ч. 1 ст.109 КК України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), оскільки фактично вони спрямовані на узурпацію судової гілки влади , встановлення над ним тотального контролю з метою підпорядкування своїй волі », – йдеться в заяві на сайті суду. Судді визнали, що керівництво країни робило заяви, які є «прямою загрозою судовій системі України, зазіханням на її незалежність і неупередженість».

Нагадаємо, основним власником банку був бізнесмен Ігор Коломойський. Пан Коломойський заявляв, що не має наміру повертати собі банк, а хоче домогтися повернення капіталу $ 2 млрд.

19 квітня Петро Порошенко звернувся до Нацбанку забезпечити безперебійну роботу усіх філіалів «Приватбанку», забезпечити їх необхідною кількість готівки і не допустити збоїв у функціонуванні банку. Про це Глава держави повідомив за підсумками наради у РНБО.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.