Що заважає ефективній роботі українського бізнесу?

[:ua]Хто локомотив розвитку економіки в Україні та світі? Це малий та середній бізнес. Цей сегмент формує левову частку прибутку. І потребує окремої уваги, – кажуть європейці. Заважає розвиватися та розширювати своє виробництво українському підприємцю – корупція та недосконала судова система. Ще одна проблема – різні правила у різних регіонах. Якщо у одній області отримувати дозволи на будівництво чи землекористування ви будете 90 днів, то у іншій майже 300. А для підприємця час – це гроші. Втім, все не так критично, зміни теж очевидні, – кажуть у Представництві ЄС в Україні. Сьогодні майже всі регіони переходять на електронні реєстри та користуються послугами прозорого офісу навіть у селищах. Прямий контакт із чиновниками не обов’язковиЙ. А ЄС своєю чергою продовжує підтримувати Україну, як технічно, так і фінансово.
Левова частка скарг на дії або бездіяльність чиновників – а саме 71% – надходить до Ради бізнес-омбудсмена саме від малого та середенього бізнесу. Найчастіше проблеми у підприємців з Державною фіскальною службою, так звані податкові питання – займають половину всіх звернень. Трохи рідше – на протиправні дії правоохоронних органів та державних регуляторів. Втім, не без перемог! Депутатам таки вистачило політичної волі ухвалити дієві для бізнесу закони. Виділяють експерти – новий закон про валюту, єдине вікно та митниці та закон “Маски-шоу-стоп” для запобігання та протидії рейдерству.
Скаржаться роботодавці і на відтік кваліфікованих кадрів з України. Нам потрібні не лише інвестиції та нові технорлогії, а й професіонали. В уряді тим часом працюють над запуском експортно-кредитної агенції та програми пільг при модернізації виробництва. Також анонсували Фонд підтримки інновацій з бюджетом у 350 мільйонів гривень.
https://youtu.be/iWyMhpVqQoA[:]