Що зараз відбувається у вітчизняній газовій галузі?

[:ua]Українська газова галузь зайшла в глухий кут! Так нинішкю ситуацію описують самі гравці ринку. Зростання цін на природний газ спричинило пропорційне збільшення заборгованості. Так, з 2014-го ціна на газ для населення зросла у 12 разів. А заборгованість — у 10. Проблема полягає у тому, що Кабмін не має повноважень аби впливати на Нафтогаз.
Економістів більш за все непокоїть той факт, що зараз немає чіткої схеми подальших дій для покращення ситуації у газовій галузі.
А от той факт, що майже половина населення субсидіюється — це справжній виклик. Адже для нормального рівня економічного зростання не більше 5% громадян мають претендувати на субсидії. Тож, зараз нам більш за все потрібно знайти правильний баланс між тарифами для населення і видобуванням власного газу. Запевняють аналітики.
А проблема вся в тому, що під час планування тарифів та розподілення бюджетних коштів до уваги беруть макроекономічні показники. Трохи забуваючи про баланс та централізовану тарифну політику.
Усі погоджуються з тим, що Україні неабияк потрібно налагодити власне видобування блакитного палива. Утім, для цього потрібно розумно вкладати кошти. Екс-голова «Украгазвидобування» запевнив — розвитком мережі родовищ і галузі загалом майже не займаються.
Викликів багато. А от чітких планів поки що замало. Але єдине правильне рішення — це реформування. Погоджуються аналітики. Бо без змін, досягти реальних результатів важко.
[:]