Що потрібно знати власникам "Євроблях" у зв'язку з новим законом

[:ua]”Євробляхи” легалізували! Що тепер потрібно знати власникам атівок на євро-номерах? Епоха хаотичної їзди на таких автомобілях здається, закінчилась. Тепер – все законно. Для найпрудкіших уряд передбачив знижки – 50% на розмитнення авто за 90 днів. 25% – за розмитнення упродовж півроку. Також знизили базові акцизні ставки. Для авто з бензиновим двигуном – 50 євро замість 102-х, а для дизельних – 75 євро. При цьому, залежно від об’єму двигуна та віку машини, вартість ставки буде змінюватися.
Проте активісти знову невдоволені і пропонують звернутися до Президента України, аби він ветував цей документ. Мовляв, закон “забире їхні останні гроші”. Як це вплине на ринок загалом? Деякі експерти ненажарт стурбовані тим, що новий закон зруйнує легальний ринок імпортних авто. Решта – законопроект підтримують.
Якщо ви все ж плануєте завезти іномарку в Україну, варто пам’ятати і про інші податки при розмитненні. ПДВ – 20% від вартості авто, ввізне мито – 10% від вартості, і збір до Пенсійного фонду – до 5 процентів. Разом – близько 30% від вартості. Також варто не забувати про інші умови. Якщо ви вже ввезли автомобіль, передати його у користування іншим особам – неможливо. Сміливців, які все ж наважаться, чекатиме штраф – 34 тисячі гривень. Слідкувати за цим буде Національна поліція. Платити також доведеться за кожен зайвий день перебування нерозмитненого авто на території України. Зайвий місяць користування коштуватиме – 170 тис. гривень.
https://youtu.be/WnFvDM_Q1so[:]