Сезон будівництва доріг-2018 в Україні завершився. Які результати?

[:ua]Готовність 95%. Сезон ремонту та будівництва автошляхів цього року в Україні завершили. Про результати звітує перед урядовцями очільник Укравтодору. У цілому роботою дорожників задоволений. У 2018 році вдалося відремонтувати близько 3 з половиною тисяч кілометрів. І це рекорд за три роки роботи. А все завдяки залученню приватних компаній та злагодженій роботі дорожніх служб, міністрерства інфраструктури та уряду, – каже Славомір Новак.
Повна децентралізація коштів, автошляхів та відповідальності. Вже з наступного року в Україні стартує перший етап передачі доріг місцевого значення на баланс областям. Разом із чималим фінансуванням. Цього року з державного бюджету до місцевих на ремонт автошляхів виділили 11 з половиною мільярдів гривень, у наступному обіцяють – 14 мільярдів 600 мільйонів. За якість виконання робіт відтепер відповідатиме не Укравтодор, а губернатори облестей. Цього року лідери – Запорізька, Хмельницька Вінницька, Івано-Франківська та Львівська області. Аутсайдери – Луганська, Миколаївська та Закарпатська.
Проблем залишається багато та вже сьогодні маємо рекордні результати, тому збавляти темп не збираються, – каже очільник уряду. План – майже 10 тисяч кілометрів новеньких автошляхів за 5 років, згідно із програмою розвитку автомобільних доріг України до 22 року. А поки цьогорічний сезон ремонтів завершено, Укравтодор активно працюватиме над залученням компаній-підрядників на наступний рік. На меті працювати з іноземними інвесторами над контрактами для передачі автомагістралей у консесії на взаємовигідних умовах.
https://youtu.be/YZ9s-FqjQro[:]