Руслан Рябошапка - новий Генеральний прокурор України. Верховна Рада України проголосувала 312 «за»

Руслан Рябошапка - новий Генеральний прокурор України. Верховна Рада України проголосувала 312 «за»

29 серпня  Верховна рада України 312 голосами підтримала проект постанови Президента України Володимира Зеленського про призначення Руслана Рябошапки на посаду Генерального прокурора України.

Він змінить  Юрія Луценка, який напередодні написав заяву на звільнення. Нагадаємо, 317 нардепів проголосували «за»звільнення Луценка з посади.

42-річний Руслан Рябошапка родом з Одещини. Колишній заступник Міністра юстиції України, був членом Національного агентства з питань запобігання корупції. З травня поточного року заступник Глави адміністрації Президента України.

Раніше, з 1998 до 2001 року був головним консультантом заступника начальника управління законодавства про правосуддя, охорону правопорядку та оборону; заступником директора Департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права та про адміністративну відповідальність Міністерства юстиції; заступником начальника відділу Державного департаменту України з питань виконання покарань.

Потім став заступником директора Департаменту законодавства про правосуддя, кримінального і процесуального права та про адміністративну відповідальність Міністерства юстиції України.

У 2002-2003 обіймав посаду  директора Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України.

У 2010 призначений директором новоствореного Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Працював заступником директора Департаменту юридичного забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Також ниніній Генпрокурор був керівником Департаменту аналізу антикорупційної політики у неурядовій організації «Transparency International Україна».

21 травня 2019  призначений заступником Глави Адміністрації Президента України Володимира Зеленського. Член делегації України для участі в роботі Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

Голова Національної ради з питань антикорупційної політики (з 25 червня 2019).

Співголова Комісії з питань правової реформи.

В Руслана Рябошапки троє дітей, які мають французьке громадянство та постійно проживають з дружиною Олесею у Франції.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.