fbpx

Погода

Роздача паспортів на окупованому Донбасі затягнеться на 30-40 років

   Політика

Якщо процес роздачі паспортів на окупованій територій Донбасу буде йти такими ж темпами як зараз – 100 паспортів в день – то цей процес затягнеться на 30-40 років. Про це в “Студії 8G” розповів політичний аналітик Валентин Краснопьоров.

За його словами, роздача паспортів на окупованому Донбасі – це чергова спроба Російської Федерації захистити тезу про так званий «Фейл-стейт» (прим. – держава, що не відбулася). «На сьогоднішній день ми маємо країну-агресора, яка буде використовувати тему видачі паспортів для легітимізації себе та для демонстрації світу, начебто ось, гляньте тут знаходяться російські громадяни, і ми їх захищаємо, а Україна, незалежна держава, а її люди активно беруть паспорти, – вважає Краснопьоров. – Я вважаю, що Росія у будь якому разі захищатиме тезу про «Failed state» відносно України».

Аналітик вважає, що процес оформлення паспортів на окупованій територій може затягнутися. «Це доволі нелегка задача – потрібно їхати, потрібні великі кошти, багато документів і так далі, а наразі там приймають по 100 заяв на день, – говорить Валентин Краснопьоров. – Отже цей процес може затягнутися щонайменше на 30-40 років».

Крім того, аналітик вважає, що на території Донбасу, яка контролюється Урядом України, немає підстав для того, аби мешканці брали паспорти. «Крім, хіба що, однієї десятої частини населення, яка постійно голосує за Бойка та інших, і яким, ймовірно, російські паспорти захочеться отримати лише з ідеологічних мотивів, – зазначив Валентин Краснопьоров. – На території України для працюючого населення отримати паспорт і закордонний, і український, значно краще. Якщо говорити про активний економічний клас України, – про молодь – то бажаючих отримати паспорти певно буде взагалі мізер».

Нагадаємо, 24 квітня Путін підписав наказ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів так званих ДНР та ЛНР

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *