Реформа Державної фіскальної служби. Як зміниться система?

[:ua]Розділити і адмініструвати. Вже до квітня цього року у Міністерстві фінансів планують завершити розподіл Державної фіскальної служби на – Податкову і Митну. Це стане важливим кроком для побудови значно якіснішої системи моніторингу та адміністрування податків та зборів, – переконані у Мінфіні. Цікаво, що саме за системою розділених установ жила Україна до 2012 року.
Максимальне оновлення – не лише адресних табличок, а й будівель та людей. Українські бізнесмени переконані – потрібно провести конкурси на оновлення кадрів на всіх рівнях. І оселити установи у нових прозорих офісах. Адже реформа без цих замін – нічого абсолютно у корупційній системі з десятилітнім стажем не змінить, – кажуть представники українського бізнесу. І в рази підняти заробітні плати працівникам митниці та податкової, аби знизити спокусу хабарництва.
Тож вже навесні країну чекає курс на розвиток онлайн-сервісів та автоматизацію. Поступово Мінфін планує запровадити електронні документальні перевірки, почне з великих платників. Зміняться підходи і до роботи з податковим боргом. Серед пріоритетів — запровадження правил міжнародного обміну інформацією. Щодо митниці – невдовзі з’явиться інститут авторизованого економічного оператора. Україна приєднається до транзитної процедури ЄС для покращення митного контролю.
[:]