Останній пленарний тиждень перед виборами президента. Чим займаються депутати?

Тиждень у Верховній Раді — останній пленарний — перед президентськими виборами. І до розгляду — мовне питання. Законопроект, ухвалений у першому читанні ще в жовтні минулого року, передбачає створення Нацкомісії зі стандартів державної мови та впровадження посади чиновника, уповноваженого із захисту української мови. Загалом до проекту закону подали понад 2 тисячі поправок. До другого читання документ готували 4 місяці. Розглядати пропозиції до законопроекту парламент збирається весь тиждень. А чи його ухвалять — у депутатів впевненості немає.
У сесійній залі депутатів мало. За кожну поправку не збирається навіть півсотні голосів. Здебільшого правки до законопроекту пропонує опозиція. Кажуть, це своєрідний протест владі.
У цьому законопроекті яблуко розбрату — 7 стаття. Перенести введення її в дію хочуть аж до 2023 року. Але згоди дійти не можуть. Саме ця норма так збурила наших сусідів — особливо Угорщину. Вона передбачає посилення української в середній та початковій школі.
Якщо ж уявити, що правки всі узгодять, то мовний законопроект вцілому зможуть ухвалити вже у четвер. Проте місія ця майже нездійсненна, кажуть самі депутати. Ймовірно, за резонансний законопроект голосуватимуть вже після президентських виборів. Якщо, звісно, після 31 березня парламент взагалі зможе повноцінно працювати.
А роботи — непочатий край. Навіть на цей тиждень депутати планували внести на порядок денний декілька законопроектів про незаконне збагачення. Проте всі їх, у тому числі й президентський, розкритикували в Єврокомісії.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.